2017. febr. 16. 14:29
1/5 anonim válasza:
Osszesen 160x12kg= 1920kg almat kell elszallitani.
A kulonbozo ladak szama:
1920/6=960db
1920/24=80db
1920/4=480db
1920/18= 106,6 -> 107db
1920/15=128db
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😊
2017. febr. 16. 14:46
3/5 anonim válasza:
Erre az egyszerű megoldásra (ha gondolkodsz) Te is rá jöhettél volna! Mondjuk az érettségin is hasonló segítségekre számítasz?
4/5 tatyesz válasza:
Ha egy ládába fele annyi alma fér, akkor kétszer annyi láda kell.
Ha egy ládába kétszer annyi alma fér, akkor fele annyi láda kell.
Ezt hívják fordított arányosságnak.
5/5 Tom Benko válasza:
Ordított arányosság. ab=cd. Felírod:
160\cdot12=x\cdot6,
és megoldod az így kapott egyenletet.
Vagy felírod táblázatba:
160\t12
x\t6
x-től indulsz, körbemész, közben leírsz egy =, egy \cdot és egy : jelet, aztán kiszámolod.
Definíció szerint ha a pár egyik tagját k-val szorozzuk, akkor a másikat k^{-1}-nel kell, megint számolhatsz.