Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van megoldása ennek a feladatnak?

Van megoldása ennek a feladatnak?

Figyelt kérdés
Egy 10x10 méteres helységben rakj le úgy 1x1 méteres csempéket, hogy egy oszlopba, egy sorba és egy átlóba csak egy díszcsempe kerüljön (minden csempe 1x1 méteres)!

2017. febr. 18. 16:15
 1/3 bongolo ***** válasza:

Itt van egy kép az egyik megoldásról:

[link]

Itt királynők vannak csempék helyett, de a feladat ekvivalens a nevezetes nyolckirálynő problémával (csak 8x8 helyett 10x10-es a tábla).

A magyar wikipédia cikket is érdemes elolvasni. Van benne olyan adat, hogy 10x10-es táblán 92 lényegesen különböző megoldás van:

[link]

2017. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért pontatlanság azt írni, hogy a kérdező feladata ekvivalens a királynős problémával, mert az előbbinél csak a két átlóra kell figyelni, a királynősnél viszont minden átlós sorra (remélem érthetően fogalmaztam).


Az persze igaz, hogy a királynős feladat megoldásai a kérdező feladatának feltételeit is kielégítik

2017. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bongolo ***** válasza:

Én úgy értelmeztem az átlót, ahogy a nyolckirálynő problémában is van. Az egy oszlop, egy sor, egy átló úgy szimmetrikus fogalmazás.

De majd a kérdező tudja, mi pontosan a feladat.

2017. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!