Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni verselemzésb...

Tudnátok segíteni verselemzésben? Igazából összehasonlító verselemzést kéne írnom.

Figyelt kérdés
Ady Endre Lédával a bálban és az Őrizem a szemed verseket kéne összehasonlító verselemzésbe beadnom de azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá.A szempontokat megtanultam pl:műfaja,vonásainak bemutatása,szerkezeti egységei,kulcsszavak,hangvátel stb. De nem tudom mit jelentenek. És, hogy fogalmazás szerüen kell-e leírni vagy sem? A versből kell e részletet írni vagy sem? Annak örülnék legjobban ha írnátok példát, hogy hogy kell csinálni vagy konkrétan bemutatnátok..

2017. febr. 18. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Saját véleményt fogalmazol meg és igen, kell az idézet. Azt fogod bemutatni, hogy mit értettél, mit éreztél a versek olvasása során. Korosztályra hangolt e két vers, tehát szerelem, a vágyakozás éréseit keresed. A tisztaság és az idealizálás érzéseit mely sorokban találod. Hasonlóságot állíts fel. Mutasd be, hogy érted és érzed a verseket, mert neked hasonló vágyaid és érzéseid épp most ilyenek.

Kezded mint egy közönséges fogalmazást, bevezetés, tárgyalás, majd következtetéseket vonsz le. Beszélsz a költőről, amint e versekben a szerelméhez szól, amely valós vagy képzelt. Nevezd meg, valós személyeket nevez-e meg a költő? Milyen szavakkal nevezi meg a szerelmét? Mindkét versben ugyanazok-e a szavak? Na, látod, máris elemzel. Nyisd meg külön ablakban mindkét verset egymás mellett és keresd az azonosságokat, soronként haladj. Szakaszonként összegezz.

Légy kitartó és most írd meg legalább 1 oldalban. Ennyi lenne a suli elvárása szerint.

2017. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!