Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angolból egy levelet kell...

2105as kérdése:

Angolból egy levelet kell írni, vannak megadva szempontok csak az a baj, hogy kettő szempontot nem értek?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagy, az a házi hogy írni kell egy jelentkezést egy állásra (adott).

3 szempont van de kettőt nem értek


- say who you wrote your short text about and why


- say how you found out about the job and why you would like to get it


Mit jelentenek ??

Google fordító nem éppen értelmesen fordította le , így nem értem


2017. febr. 18. 17:59
 1/10 chtt ***** válasza:

Hm, ha ez vigasztal, én sem. Az első mondat szerintem ugyanis azt jelenti, hogy 'mondd el, kiről írtad a rövid szöveged és miért" - hacsak nincs a "who about"-nak más jelentése is -- állásra jelentkezésnél a kinek lenne a logikusabb -- miféle állás ez? mi a harmadik szempont?

A másik viszont nem nagy ördöngösség. Mondd el, hogyan szereztél tudomást az állásról, és miért szeretnéd megkapni.

2017. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A harmadik szempont ,hogy beszéljek az előző állásomról

-mention your previous word experience


Az állás hírdetés

Are you a music junkei?

WE are got work for me!


If you like music come and work in one of our music stores!

Send you letter of application whit a short text about a band you really like to Partic Jones, pat@cdw.net



100-120 szó kell

2017. febr. 18. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Mostmár megvan a válasz, hajrá hát!
2017. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de az egyik szempontot még most sem tudom :(

say who you wrote your short text about and why

2017. febr. 18. 18:31
 5/10 chtt ***** válasza:

Ugyan, ne viccelj már! Így már teljesen érthető.

"Send you letter of application with a short text about a band you really like to..."

Ha ezt érted, akkor ott a "nem érted" résznek a fordítása a válaszomban: mondd el kiről írtál és miért (pont róla)

2017. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem értem .
2017. febr. 18. 18:43
 7/10 chtt ***** válasza:

"Bocsi, de nem értem ."

Nem irigyellek. Élmény lesz megírnod a levelet. :)


A zene megszállottja vagy? (szó szerint drogosa, narkósa)

Munkánk van számodra.

Ha szereted a zenét, gyere és dolgozz az egyik zeneboltunkban.

Küldd el a jelentkezésedet, benne egy rövid leírással a kedvenc bandádról XY@akárkinek.net


* * *

és a szempontok: írd le (szó szerint: mondd el)

- kiről írtál a jelentkezésedben és miért

- hogyan szereztél tudomást az állásról, és miért akarod megkapni

- vedd bele, milyen szakmai tapasztalattal rendelkezel (szó szerint: említsd meg a korábbi szakmai tapasztalatod)

2017. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor a jelentkezésemben írjam bele ki a kedvenc bandám és indokoljam meg hogy miért pont xy a kedvenc bandám ?

Bocs de az angolra nem áll rá az agyam

2017. febr. 18. 19:20
 9/10 chtt ***** válasza:

Semmi gond, nekem meg a jelentkezésre nem áll rá az agyam, mert sohasem kellett olyat írnom (hál' a jó égnek!) Valahogy úgy képzelem el, hogy


Innen meg innen hallottam az állásról, és nagyon szeretném megkapni, mert zene nélkül élni se nem tudok, és tök jó lenne olyan környezetben dolgozni, bla-bla-bla.

Mint említém, imádom az zenét, a kedvenc bandám/énekesem ZéAkárki (itt néhány mondatban írni, magáról a bandáról - ez az a bizonyos "short text") Azért szeretem őket, mert... (és szerintem itt lehet írni, hogy miért is őket választottad - az lenne a szempontra a válasz, hogy miért róluk írtál)

A végére: van már tapasztalatom, mert... itt és itt dolgoztam, gimis korunkban nekünk is volt bandánk, ilyen és ilyen hangszeren játszottam... vagy akármi, amit gondolsz előző munkatapasztalatnak.

Befejezésnek meg gondolom valami pozitívat, hogy mennyire reméled, hogy megkapod az állást, és várod az értesítést, vagy valami ilyesmit.

2017. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kitartó segítséget :)
2017. febr. 18. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!