Mi az 5,6,10 kezdeti elemű sorozat egyenlete (megoldóképlete)?

2017. febr. 22. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
an=5+n^2
2017. febr. 22. 09:21
 2/8 anonim ***** válasza:

nem is igaz!


an=5+ summa 0-tól n-ig n^2


(amúgy meg végtelen sok sorozat kezdődhet így)

2017. febr. 22. 09:26
 3/8 anonim ***** válasza:

elegánsabban:


a(n)=a(n-1)+n^2

a(0)=5

2017. febr. 22. 10:32
 4/8 A kérdező kommentje:

az elsőre ez jött ki:


an=5+n^2


0. 5

1. 6

2. 9

3. 14

4. 21

5. 30

6. 41

7. 54

8. 69

9. 86

10. 105

2017. febr. 22. 10:39
 5/8 A kérdező kommentje:
a többit nem tudom értelmezni. a ott van pl. mindkét oldalon
2017. febr. 22. 10:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és kérném szépen 1. 2. 3. elemtől prezentálni, mert én nem nullánál kezdem a számolást. Köszönöm szépen.
2017. febr. 22. 10:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki ilyen szinten tudatlan, miért kérdez?


Kisegítő iskolában miért adnak fel ilyen kérdéseket?

2017. febr. 22. 16:06
 8/8 A kérdező kommentje:
mert megesik, hogy az aki az első választ adta, leírja abban a formában, de helyesen. a többi meg aki a kérdést se fogta fel, kit érdekel?
2017. febr. 22. 16:59