Mi a hiba, illetve mi maradt ki az egyenletből?

[link]

2017. febr. 22. 19:38
 1/4 E1992 ***** válasza:
Nekem tg^-1 (2) nem annyi, amit a következő sorba írtál. Ugyanígy a sinusos sem.
2017. febr. 23. 07:30
 2/4 anonim ***** válasza:

A arctg 2= 63,44°

arcsin 0,6= 36,8°


2x-3=36,8

2x=39,8

x=19,9

x= 19,9+k*180

2017. febr. 23. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:

illetve:

sin(x)=sin(180-x)

sin(2x-3)=180-36,8=143,2

2x-3=143,2

x=73,1+k*180

2017. febr. 23. 09:03
 4/4 tatyesz ***** válasza:

A tangensnél: nem k+π, hanem k·π


A szinusznál: A 2kπ-t nem a legvégén írod hozzá, hanem rögtön az elején:

2x-3=0,6435+2kπ /+3

2x=3,6435+2kπ /:2

x=1,82175+kπ


Láthatod, hogy itt csak kπ van, nem 2kπ, pert ezt is osztottuk 2-vel.


És a szinusznál 2 megoldás van. A másik:


2x-3=π-0,6435 + 2kπ (tehát π-ből kivontam az első megoldás eredményét, ami a számológéppel kijött)


2x-3=2,4981 + 2kπ /+3

2x=5,4981 + 2kπ /:2

x=2,749 + kπ

2017. febr. 23. 09:36