Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kiről írjak fogalmazást? 12/L

Kiről írjak fogalmazást? 12/L

Figyelt kérdés
Beadandót kell írni "Igaz barátra leltem" címmel. Na most nekem kettő ilyen nagyon jó barátnőm van, és nem tudom kiről írjak. Az egyik barátnőmet (Katát) már tíz éve ismerem de mostanában már nem tudok vele komoly dolgokról beszélgetni, mert mindent elhülyéskedik. Zsófival még csak 3 éve vagyunk jóba, de vele több mindent meg tudok beszélni, Kata az osztálytársam szóval biztos szomorú lenne ha nem róla készítenék fogalmazást, de Zsófiról jobban szeretnék... szerintetek?

2017. febr. 23. 18:12
 1/6 anonim válasza:

Írj rólam!


Amúgy Zsófiról.

2017. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De Kata nagyoon szomorú lesz :( és azt nem szeretném
2017. febr. 23. 18:29
 3/6 anonim válasza:
Irj mindkettojukrol. Az ember nem csak egy emberben talalhat igaz baratra.
2017. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Írj Zsófiról. Mivel egyértelműen róla akarsz, de attól tartasz Kata zokon veszi.

Mondd azt hogy azért Zsófiról írtal, mert ez az "Igaz barátra leltem" épp ezért mivel ő az akire leltél őt írtad le, és Kata neked régóta jó barátod sok szép emlékeitek vannak amit köszönsz neki, és még mindig barátok vagytok, de mint egy egymáshoz szokott házaspár. A Zsófira meg "ráleltél" és vele most többet lógsz.

És mondd azt hogy "Mellesleg nehogy már egy fogalmazástól függjön a barátságunk, választanom kellett, az hogy a ZSófit választottam közel se jelenti azt, hogy a te Kata nem vagy a barátom vagy kevesebb lennél. Mert ez csak egy iskolai fogalmazás és pont." Te rajtad van a súly, hogy választanod kell. És még magyarázkodnod is. Ha barátságotokat tönkre tudja tenni egy iskolai beadandó akkor az a tíz év se volt elég, hogy erős legyen a barátság annyira, hogy egy ilyen dolog máris tönkretegye, vagy sértődés legyen belőle.

2017. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írj mindkettőről! Hülyeség lenne elvárni, hogy rangsort állíts a barátaid között! Mi mindig hárman voltunk barátnők, ezérz a fogalmazásokban is mindig két főről írtunk.
2017. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat
2017. febr. 24. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!