Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani az alábbi...

Hogy kell megoldani az alábbi szerves kémia feladatot?

Figyelt kérdés

Az első két részét megcsináltam, eljutottam odáig, hogy a leucin összegéplete megvan, és ennek az aminosavnak van kiralitás centruma is.

A feladat utolsó része: Az aminosavat sztöchiometrikus mennyiségben elégetve a füstgáz nitrogént, vízgőzt, és CO2-t tartalmaz. Milyen a füstgáz V/V %-os összetétele?

Itt akadtam el.



#szerves kémia számolás #aminosav elégetése
2017. márc. 2. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs előttem a leucin, és lusta vagyok elővenni a függvénytáblázatot, de felírod egy mol leucin égését, szén-dioxid annyi mol lesz, amennyi szén van egy mol molekulában, víz feleannyi lesz, mint amennyi hidrogén van egy mol molekulában, nitrogén is feleannyi (értelemszerűen, mert egy vízhez két H, egy nitrogéngázhoz két N kell). Avogadro törvénye alapján (mert ideális gázról beszélünk), V/V = N/N, vagyis olyan a térfogatarány, mint a molarány, tehát fogod az összes molt, ami képződött, és százalékolod.
2017. márc. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csicsky ***** válasza:
100%

Kiegészítem az első válaszolót:


Leucin: C₆H₁₃NO₂


4C₆H₁₃NO₂ + 33O₂ → 24CO₂ + 26H₂O + 2N₂

2017. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. márc. 3. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!