Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez a feladat csak szerintem...

Ez a feladat csak szerintem megoldhatatlan vagy én vagyok hülye?

Figyelt kérdés

Nos ez lenne a feladt: "A Galaktikus nagyáruház négy polcán összesen 70 GWR van. Az első és a második polcon összesen 37. A harmadikon egynegyedszer, a negyediken ötnegyedszer annyi, mint az elsőn. Mi az a GWR az alábbiak közül?

A: Garbó B: Görögdinnye C: Gépkarabély D:Golyó"


Az igaz hogy ez egy gondolkodó feladat, azaz sokat kell agyalni rajta, dehát könyörgöm, egy nyolcadikos tankönyvben?!



2017. márc. 8. 20:26
 1/10 Donald J. Trump ***** válasza:
73%
Nincs összefüggés egy mennyiség és az elnevezése között. Hekkfilének is hívhatjuk, a leírtak alapján akkor sem fog kiderülni, mi az a GWR.
2017. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja és a tankönyv fajtáját nem írtam oda: MKK Műszaki Tankönyvkiadó(kiadó), Gondolkodni jó(cím), matematika 8.(8. osztályosoknak)

Feladat: 169. oldal legalsó sárga részben van leírva

2017. márc. 8. 20:32
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat! ;)
2017. márc. 8. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

szerintem a gondolkodó feladat ebben az esetben beugratós kérdés.


minél tovább gondolkodsz rajta, annál kevésbé tűnsz okosnak, mivel nincs rá megoldás.

2017. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na az előfordulhat! :D
2017. márc. 8. 20:38
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Görögdinnye. Nem egész számnyi van belőle a polcon, a felsoroltak közül csak görögdinnyét lehet darabolva árulni.


Egy hatodikos könyvbe szerintem is jobban illene, de hát látod, még most se megy.

2017. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a garbót meg a gépkarabélyt is fel lehet darabolni..
2017. márc. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

persze, Görögdinnye, mert a Galaktikus nagyárúház a Földről szállítatt.


És íme, egy negyed gyolyó: [link]


ha tényleg a görögdinnye lenne _a_ megoldás, akkor nekünk bizony több fantáziánk van a kérdés kitalálójánál.


garbót fel lehet vágni, gépkarabélyt szét lehet szedni.


mivel háború van, mert az van valószínűleg, a gépkarabélyból ítélve, akkor bizony szükség lehet egy negyed golyónyi töltetre vagy egy negyed garbóra sebkötözésre ....


ennyi erővel tényleg gondolkodós feladat. elgondolkodtunk rajta.

2017. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Nem is rossz feladat. A görögdinnye esetén a részek is görögdinnyék, a többi esetében nem, sőt, darabolva nem is lenne értelme árusítani őket.
2017. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A bolt mindenesetre több profitot termelne, ha külön adja el a részeket. Ők jól járnak. Mi már nem annyira.
2017. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!