Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hasonlósági transzformációs...

Hasonlósági transzformációs matek, trapéz feladat?

Figyelt kérdés

"Egy trapéz két alapjának hossza úgy aránylik egymáshoz, mint 3:7-hez, valamint egyik szára 20 cm. Milyen távolságra van a trapéz kiegészítő háromszögének trapézon kívüli csúcsa az ismert szár rövidebb alapra illeszkedő végpontjától?"

Hiába van ábrám, sajnos nem igazán tudom még, ehhez miként kéne hozzálátni. Egy levezetésért nagyon hálás lennék.



2017. márc. 13. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ebből megérted, és meg is tudod oldani:

[link]

(Az algebra ablakban az eredmény is látszik.)

2017. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. Azt szeretném kérdezni, hogy te tudod, hogy ez a kérdés melyik matekkönyvből van?


Csak mert én most kaptam meg ugyanezt a kérdést (ugyanezekkel a számokkal) és érdekelne hátha te tudod-e.

2021. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Nem tudom, hogy melyik könyvből van-
2021. febr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok én tudom, hogy melyik tan könyvből van.

Sokszínű matematika 9-10. feladatgyűjtemény

2021. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!