Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házi feladat megoldásáh...

Enca1220 kérdése:

Fizika házi feladat megoldásához kellene egy kis segítség. Hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés

Egy 10°-os hajlásszögű lejtőn áll egy 0,5 kg tömegű hasáb. A lejtő és a hasáb között a tapadási együttható 0,4.

a) Mekkora és milyen irányú erők hatnak a hasábra?

b) Mekkora szögnél kezd el csúszni a hasáb, ha a lejtő hajlásszögét óvatosan növeljük?



2017. márc. 13. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudomány? Hát jó.

Hol akadtál el?

2017. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1. pont: betesszük a HÁZI FELADATOK közé.
2017. márc. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 crudy ***** válasza:
78%

1, negy erő: tömeg középpontból vízszintesen lefelé:G, ugyan innen felfelé de a lejtő síkjára merőleges: pl Fnyomó, ugyan ebből a pontból lefelé a lejtő síkjával párhuzamosan: F, ès a lejtő és a test találkozásánál rajzolsz meg egy nyilat felfelé párhuzamosan a lejtő síkjával, ez a súrlódási erő: Fs.

G=mg,

F=mgsin10°

Fs=mg(mü)cos10°


2. Akkor indul meg ha a surlòdási erő megegyező az F-el tehat

F=Fs

mgsinx=mg(mü)cosx

Tgx=mü

Arctg(mü)=x

X=kb 21,8°

2017. márc. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tatyesz ***** válasza:

Csak 3 erő hat: A gravitációs erő, a nyomóerő és a súrlódási erő.

G=mg, és lefelé mutat

Fny=mgcos10°, és a lejtőre merőlegesen felfelé mutat

Fs=mgsin10°, és a lejtővel párhuzamosan felfelé mutat


Csúszni akkor kezd, ha a súrlódási erő eléri a maximális értékét: Fsmax=µFny=µmgcosα

Tehát: mgsinα=µmgcosα

Ebből azt kapjuk, hogy tgα=µ

tgα=0,4

α=23,6°

2017. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 crudy ***** válasza:
Ejj igaz, amit Fnek feloltem az egy eredo...
2017. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Rájöttem a hibámra. Ott rontottam el, hogy a 0,4 értékét nem mű-nek vettem, hanem tapadási súrlódási erőnek.
2017. márc. 14. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!