Na sziasztok:))

Valaki tudna segiteni...

Matek egyenletekben??

(Hianyoztam es lemaradtam)

Valaki megoldana??

15-(3a+6)=3 (asszem a zarojelnel -1 el kell szorozni)

20+(14-b)=27

(5-c)+(3c-3)=6

(4d-2)-(d-2)=3d


Valaki lecci segitsen (: :)


2017. márc. 15. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

1; Tanulj meg helyesen írni!

2; PhotoMath

2017. márc. 15. 20:12
 2/2 crudy ***** válasza:

Először mindegyiknél felbontod a zárójelet.

Ahol a zárójel előtt mínusz van úgy ott igen mínusz egyel szorzol.


Ahol a zárójel előtt plusz van, ott nem csinálsz semmit csak leveszed a zárójelet.


Utána egyik oldalra a betűket, másik oldalra a számokat rendezed. Először A számokat pakold át, majd ha az mind meg van, bonthatod a szorzatot. egy osztással.


pl. Az első:

15-(3a+6)=3

15-3a-6=3

3a-6=-12

3a=-6

a=-6/3

a=-2


negyedik:

(4d-2)-(d-2)=3d

4d-2-d+2=d

Természtesen gyorsabb ha már itt összeadod az azonos tagokat tehát a szorzatokat és a számokat.

3d=3d

d=d (d bármi lehet)

2017. márc. 16. 20:43