Melyek azok a négyjegyű számok, amelyek oszthatók 15-tel?


Kérlek segítsetek, fontos lenne.

Köszönöm!


2017. ápr. 4. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ami osztható 3-mal és 5-tel is.

1005, 1020, ... stb.

2017. ápr. 4. 18:14
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy halmazos megoldással oldod meg, vagy mint ahogy #1 is írta, ismered az első és utolsó ilyen számot, tehát ez megfelel egy számtani sorozatnak:

d = 15

a1 = 1005

a2 = a1+d = 1020

a3 = a1+2d = 1035

...

an = a1+(n-1)d = 9990


1005 + (n-1)*15 = 9990

n = (9990-1005)/15 + 1 = 600

2017. ápr. 4. 18:34