Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy fogjak neki a zh-ra való...

Hogy fogjak neki a zh-ra való felkészülésnek? (analízis 2, mechanika)

Figyelt kérdés

Van 3,5 hetem felkészülni rájuk (nem, az már nem is olyan sok) és eddig elő se vettem, az első zh-kat buktam.

Van elméleti és gyakorlati része a tárgynak, most csak gyakorlati anyagot (számolás) kérdeznek, amik órai feladatok + kiadott példák alapján mennek, de van példatár is.

Na most én olyan apró problémával szembesültem hogy hiába van meg a jegyzet mindenből, egyszerűen foglamam sincs miről van szó. Ha elolvasom, akkor sincs. Vagy ha megértem az elméletet, mechanikából nem tudok megcsinálni egy példát sem. Analízisből borzasztó rossz a gyakos jegyzetem, meg a gyakvez is pocsék, hiába vannak példák amiket tudnék gyakorolni, nincs semmi alapom tudásilag (és igen, megéri ezt most ide gépelni mint nekiülni :D ), és nincs használhatóan megcsinált feladatom az óráról kiindulásnak.

És fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá :( Már kezdek kétségbe esni, hogy nem lesz elég időm begyakorolni. Nem tudok senkihez fordulni, mindenki el van foglalva, házik, beadandók, jegyzőkönyvek, aki ráérne az meg nem érti. Szóval ha valaki meg tudná mondani hogy tudom egyedül megcsinálni a lehetetlent akkor rendkívül hálás lennék :D

Amúgy vannak jegyzeteim, vannak példák megoldva, forrásból nincs hiány, csupán nem tudom hogy és hol kéne elkezdeni.



2017. ápr. 8. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

erre a 2re kérlek úgy 1,5 hét alatt is fel lehet úgy készülni hogy a 3as szint meglegyen.


analízisre ott a mateking, meg a korábbi zh feladatsorokat nézd meg.. mechanikának melyik része?

2017. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem, melyik szak? Hátha van elfekvőben jegyzetem/kidolgozott példám. Mechából statika vagy sziltan?
2017. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most így megnyugodtam :D köszi :)

Dinamika, kinematika, erőtörvények, mozgásegyenlet, erőterek, közegellenállás, rezgőmozgások, vektorok, ilyesmik.

2017. ápr. 8. 23:17
 4/11 A kérdező kommentje:
BME - Vegyészmérnök
2017. ápr. 8. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis Fizika I-Mechanika, ahol vektoralgebrával van tele minden és azt nem tanítják :D BME <3
2017. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahol minden triviális, ezért semmit nem mondanak el <3
2017. ápr. 9. 10:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk igen jó kérdés, hogy egy vegyészmérnök mikor fogja alkalmazni erőtereket meg a csillapodó szabadrezgés mozgásegyenletét..

Jó nem azt mondom, egy mérnök csak tudja már a Newtoni erőtörvényeket meg az ilyen alapokat, de könyörgöm ez nem az a szak.Ráadásul katalógusos is :D

Helyette mondjuk lehetne egy kis optika vagy több áramlástan, annak 10000 szer több hasznát vennéd a mérnöki praxisban.

2017. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

mechanika:

[link]


(beállítások->sebesség->2x)

2017. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs katalógus előadáson :D (hálistennek)

Nagyon köszönöm mindenkinek :D

2017. ápr. 9. 16:31
 10/11 Arp Du ***** válasza:
100%
Ha sehogy sem mennek a matek példák, nem olyan rég egyetemistákkal foglalkozó magántanárokat is lehetett találni.
2017. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!