Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Verselemzésben tudnátok segíteni?

Verselemzésben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Beadandó verselemzést kell írnom irodalomra.Vannak saját gondolataim,viszont egy A/4-es lapnyi kell Villon-Apró képek balladájáról és nem jut annyi eszembe a versről.. Tudnátok ötleteket adni vagy csak pár gondolatot az elemzésemhez?:)


a vers:


Tudom, mi tejben a légy,

tudom, ruha teszi az embert,

tudom, az új tavasz mi szép,

tudom, mely gyümölcs, merre termett,

tudom mely fán mily gyanta serked,

tudom, hogy minden egy dolog,

tudom a munkát, lusta kedvet,

csak azt nem tudom, ki vagyok.



Tudom az urak nyakdíszét,

tudom, melyik ruha mi szerzet,

tudom, ki gazda, ki cseléd,

tudom, mily fátyolt kik viselenek,

tudom a tolvaj- s kártyanyelvet,

tudom, tortán él sok piszok,

tudom, mely csap mily bort ereszthet,

csak azt nem tudom, ki vagyok.



Tudom ló s öszvér erejét,

tudom, mit érnek, mit cipelnek,

tudom, pénz szava szép beszéd,

tudom, hol mérik a szerelmet,

tudom, mit higyjek a szememnek,

tudom, Róma mit alkotott,

tudom, hogy a cseh mért eretnek,

csak azt nem tudom, ki vagyok.



Mindent tudok hát, drága herceg,

tudom, mi sápadt, s mi ragyog,

tudom, hogy a férgek megesznek,

csak azt nem tudom, ki vagyok.



2017. ápr. 17. 16:37
 1/3 anonim válasza:

Most itt nem fogok nekiállni elemezgetni, de azt tudom tanácsolni, hogy az elemzés elején írj Villon életéről (na nem arról, hogy mikor született meg egyéb felesleges dolgok, hanem az irodalmi munkásságáról), és a vers keletkezéséről. Írd le, milyen műfajú a vers, és írd le az adott műfaj definícióját, hogy ezzel is húzd a szavakat.

Aztán idézhetsz a versről sorokat, hogy ezzel meg ezzel a sorral mit akar kifejezni, és idézhetsz szavakat is, hogy milyen műfajúak, milyen érzelmi töltésük van, hogy ezek adják meg a vers "különös, ám felettébb kellemes" hangulatát (múltkori verselemzésembe írtam ezt bele :D), meg egyéb szószaporítások.

És így szépen végigmehetsz az egész versen, aztán a végén foglald össze egy-két mondatban, és írd le, milyen érzelmeket váltott ki belőled, satöbbi.

A lényeg: RIZSÁLJ! Nekünk lányoknak az úgyis nagyon megy, mit nekünk egy nyamvadt versről összehalandzsázni párszáz szót?! :D

2017. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Meg aztán kereshetsz elemzést a neten, de azt ne egy az egybe írd le, hanem kicsit fogalmazd át, nehogy rájöjjön a tanár ;D
2017. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet!:) Sikerült is összerakni😀
2017. ápr. 17. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!