Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítségek szeretnék kérni...

Segítségek szeretnék kérni egy matematikai példában. Nem tudom hogy jön ki a megoldás?

Figyelt kérdés

Az iskolában a tanár azt a példát adta fel: egy osztály fele németes és 90% angolos 20-an mind két nyelvet tanulják. Hány gyerek jár az osztályba?

Nem azt akarom hogy megoldjátok helyettem csak valami instrukciót amiből el tudok indulni. Annyi infó még hogy a cetli végén elmondta hogy 50 gyerek járt az osztályba , csak nem tudom hogy, ebben szeretnék segítséget kérni! A válaszokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 22. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Az összes németül gagyogó egyrészt aki nem dumál angolul és qki mindkét nyelven csacsog.

Az összes németül gagyogó másrészt a létszám fele.

Ennyi elég? Mert már csqk egy mondat hiányzik.

2017. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ebből még nem nagyon jöttem rá :(
2017. ápr. 22. 08:29
 3/8 Mojjo ***** válasza:
A feladatból mit gondolsz, hány százalék beszél mindkét nyelven?
2017. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy így a legegyszerűbb de én három csoportot vennék: angolos, németes, mindkettő. Legyen x a teljes létszám.


csak angolos: 0,9 * x - 20 (hiszen az angolosokba beletartoznak a kétnyelvűek is)

csak németes: 0,5 * x - 20 (dettó)

mindkettő: 20


Ha ezt a három kifejezést összeadod, akkor egyenlő lesz x-szel. Ezt rendezed x-re, és kész.

(Nekem egy egészen kerek szám jött ki.)

2017. ápr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nekem egy egészen kerek szám jött ki"

Bocsánat, most látom, hogy a kérdésben is benne van az eredmény. :)

De legalább akkor jól csináltam. :))

2017. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy jó képet:

[link]

Én semmi mást nem csináltam, csak leírtam a három szegmenst, összeadtam, és az eredmény a teljes létszám lesz. A bal oldali az angolos mínusz a kétnyelvűek, a jobb oldali a németesek mínusz a kétnyelvűek, plusz a középső 20-as csoport. Innen csak egyenlet rendezés.

2017. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az összes németül gagyogó egyrészt aki nem dumál angolul [az 10 %] és aki mindkét nyelven csacsog [az meg 20 fő].

Az összes németül gagyogó másrészt a létszám fele [tehát 50 %].

10 % meg 20 koponya az 50 %. Azaz 40 % a 20 fő...

2017. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget!
2017. ápr. 22. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!