Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Egri csillagok. 37 kérdést kaptunk, de erre a három kérdésre nemtudom a választ:

Mi állt a levélben amit Dobó kap a töröktől, és mi a válasza?

Hogyan készülnek a várvédelemre?

Kik árulták el az egrieket?

Nagyon szépen köszönöm annak aki segít.

2017. máj. 2. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Pl. keresd meg a regényben Dobó levelét, akkor tudod a választ.
2017. máj. 2. 18:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen a memóriád, én vagy 20 éve olvastam utoljára, az első dolog emlékezetes volt. Dobó nem olvasta el a török levelét, hanem tűzre vetette, de egyetlen mondat fölizzott, amit Bornemissza Gergely meglátott s nem tudta megállni, hogy elmondja. A sor azt firtatta, hogy Dobó kész-e a halálra (amennyiben nem adja fel a várat, gondolom). Dobó kirakott egy koporsóta vár fölé vagy efféle, hogy a török lássa, hogy reménytelen arra várnia, hogy ő feladja a várat s ekkor újrakezdték az ágyúzást...

Remek regény, újra el kéne olvasnom, az eredeti szöveggel. Eléggé felháborított, amikor egy újabb kiadásban láttam, hogy mennyit rontottak rajta (az első sorokban nagyon komoly stilisztikai rontás van, később nem tudom).

2017. máj. 2. 22:26

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!