Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent C programozási...

Mit jelent C programozási nyelven a "return" parancs?

Figyelt kérdés

Tudom alapkérdés, esküszöm szinte mindent értek legtöbbször de ez nem tud belemenneni a fejembe. Nagyon gagyin valaki el tudná magyarázni? Lehetőleg kevés szakkifejezéssel.

Sok féleképpen látom használni return, reutrn 0. stb.

Köszönöm előre is



#c progamozás #return parancs
2017. máj. 7. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van 1 függvényünk, mondjuk:

.

.

.

int osszeg (int szam1, int szam2)

{

return (szam1+szam2);

}

.

.

.


S ezt az alprogramot hívjuk meg a főprogramban:

.

.

.

int main ()

{

int a = 5;

int b = 9;

cout<<osszeg(a,b);

.

.

.

}


Ez c++-ban van, de gondolom nem akadály átgondolni, s akkor az a return mit csinál? Meghívtad az összeg függvényt, az elvégzi a műveleteket és a visszatérési értéke 14-lesz. Vagyis 14-et ír ki a képernyőre.



A return azt mondja meg hogy az a függvény meghívás után milyen értéket köpjön ki magából. Ha az lenne abba az összeg függvénybe hogy return 999; akkor az osszeg függvény 999-et adna vissza, s az kerülne a képernyőre.


Ilyen kontextusban gondoltad a returnt?

2017. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen értem. köszi.

és akkor mi értlme a "return 0;"-nak?

...hogy a visszatérési érték nulla?


Vagy olyat is láttam, hogy "return;". semmi visszatérési érték megadása nélkül.

2017. máj. 7. 17:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

0-hamis

1-igaz

boolean változónál, ha olyan függvényed van aminél 2 lehetőség van, akkor kell return 1, vagy 0.


pl:

int prim(int szam)

{

for(int i =2; i<szam; i++

{

if (szam mod i == 0) return 1;

}

return 0;

}


Itt ha megadod a 77-et, 2-nem osztó, 3-nem osztó.... 11- hoppá, ez osztó, igaz az if, teljesíti a feladatot és a függvény visszatérési értéke 1-lesz. Kész, vége a függvénynek, nem megy 12-re, a return az EGYBŐL kivégzi a függvényt. Viszont ha 17-et adtál volna meg, az túléli a for ciklust, s 0-t köp ki. S a 0-a hamis, 1-az igaz.



Sima return;-t nem tudom mikor írnak, vagyis lenne tippem, de mutass egy konkrét példát inkább s megmondom, mert igazából itt se voltam biztos hogy mire gondolsz.

2017. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi, nagyjából értem...

leforditva magamnak:

végülis a return -nak azt értéket kell adnunk amit a fgv későbbi meghivásakor használni akarunk. tehát kb. ugyanaz mintha az adnám meg "return 26;"-al, hogy a fgv eredménye 26. Később meghivom a fgv-t és 26-tal számol majd,

Azt hiszem értem...

Bocsi nem tudok most példát hozni "return"-ra pedig láttam már ilyet ha jól emlékszem.

2017. máj. 7. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

return; a void-okba kell (eljárások) amiknek nincs visszatérési értéke, s ha az algoritmus odáig elér, a return; véget vet az eljárásnak.

Pl. ha (ez meg ez) akkor csináld ezt meg ezt;

különben return; (vége)

írd ki az eredményt;



Ez egy jó példa a lényegére, azért kell az else return; hogy ha véletlen az ez meg az nem TRUE akkor ne írjon ki semmit, hanem lépjen ki.



De nem vagyok ebbe tuti, csak 99% :D.

2017. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
//(vége)-ez csak egy megjegyzés*
2017. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!