Mi 56 lényege?

Figyelt kérdés
help kérlek

2017. máj. 9. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
1956?
2017. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Ja bocs most olvastam a címkéket...


Az 56os forradalom lényege az volt, hogy a mcskos Egyiptom teljesen törvényesen kisajátította a saját területén lévő Szuezi csatorna részvényeit. Kártalanította a részvényeseket. Azonban ez Izraelnek és az angliai és francia érdekeltségeiknek ez nem tetszett mert akkor Egyiptom zsebelhette be az üzemeltetésből származó hasznot. Így Izrael katonai beavatkozással fenyegetőzött de az oroszok meg belengették a saját haderejüket erre az esetre.


Ekkor tört ki az magyar forradalom és Izrael megmondta az oroszoknak hogy mi eltűrjük hogy beavatkozzatok Budapesten cserébe mi meg beavatkozunk Egyiptomban.


A világon már számos olyan forradalom/zavargás volt amit ügynökök robbantottak ki. Nagy az esélye hogy ezt is, de erre bizonyíték nincs. Mindenesetre a budapesti srácok abban a hitben harcoltak hogy jön a segítség nyugatról. Az viszont egyértelműen kiderült hogy eszük ágában nem volt segíteni nekünk!


Tárgyilagosan ennyi. Jöhet a lepontozás! :)

2017. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szétlőtték Budapesetet
2017. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1- est ne vedd kimilysn, szélsőséges rasszista (?) buta. Már nem mintha számítana, hogy mit gondolsz. Mi ez a kérdés? Mi az, hogy a lényege? Értem én, hogy mit akartál volna kérdezni, de... Csak így? Mi volt a lényege? Mert a történelem lényge, mi? Ha már kiírtad az értelmes kérdést, nem kellett volna leírni, hogy mennyit tudsz? Nem figyeltél törin, és azt várod, hogy leadjuk az anyagot? Hát drágám... Sok értelme volt. Több, mint amennyi beleférne az agyacskádba
2017. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki is itt a buta?


Ha nem így történt talán cáfold meg!

És az mitől is rasszista az amit leírtam? Mert kiejtettem Izrael nevét a számon? Nevetséges és szánalmas vagy!

2017. máj. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem Izraelnek volt köze hozzá, hanem a lengyel forradalomnak. A lényege az volt, higy egy egész ország akkor összefogott, még vidéken is megmozdultak az emberek. És lehet, hogy leverték a forradalmat, de lettek hatásai. Nem valósultak meg a követelések teljesen, de enyhébb lett a diktatúra.
2017. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!