Hogy kapjuk meg a, b, c, d értékeit?


Hogy kapjuk meg a, b, c, d értékeit, ha tudjuk:

a+d=148

a+b=162

c+d=198

c+b=212


2017. máj. 11. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egyenletrendszereknél az a cél, hogy olyan egyenlőséget kapj, ahol csak egy ismeretlen és egy szám van, tehát egy másik egyenlőségből ki kell fejezni valamelyik ismeretlent.


Ebben az esetben (főleg, ha nincs semmilyen kikötés (pl. természetes számok, stb) rengeteg (akár végtelen) megoldás létezik, mert annyi derül ki, hogy b=d+14 és c=a+50

ezek a+b-(a+d)=162-148=14

(c+b)-(c+d)=212-198=14

(c+b)-(a+b)=212-162=50

(c+d)-(a+d)=198-148=50

módon jöttek ki


illetve a=148-d. Az előbbi kettőt felhasználva, az utóbbiba pedig behelyettesítve tényleg sok megoldás lehet

pl

a=148; b=0, c=198; d=14

a=147; b=1, c=197; d=15


a=146; b=2, c=196; d=16

a=145; b=3, c=195; d=17


de akár lehet negatív számokkal is

a=162; b=-14, c=212; d=0

a=161; b=-13, c=211; d=1


vagy nem egész számokkal

a=147,5; b=0,5, c=197,5; d=14,5


tehát feltételek nélkül csak azt tudod megmondani, hogy bizonyos számok különbsége, vagy összege mennyi

2017. máj. 12. 11:28