Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Készletértékelés könyvelése...

Kezdő bróker kérdése:

Készletértékelés könyvelése hogyan történik? Példa lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok segítséget szeretnék kérni több napja keresem de még nem jöttem rá nagyon örülnék ha tudna valaki segíteni.

[link]


Készletértékelésről van szó.

Záró készlet érték és a Felhasználás értékét kell meghatározni FIFO és átlagár módszer alkalmazva.


Aki tud kérem segítsen.



2017. máj. 25. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen mégis mi olyan nehéz?

Táblázatban ott a nyitó, események is(beszerzés, és felhasználás).

Láthatod, hogy lesz 20kg hiányod, és 10kg ami megy a kukába.

Könyvelned sem kell a feladat szerint, így szimpla matek..

2 féle verzió, ami a FIFO és az átlagár

A fifo egy mozaikszó, first in, first out, önmagáért beszél. Annyi, hogy mindig a legrégebbi készletet használod el. Mint egy háztartásban... nem nyitsz egy új doboz tejet, hanem megiszod azt, ami még kivan bontva.

Az átlagár is önmagáért beszél, főleg, hogy még segítségként az is ott van, hogy csúsztatott, és nem mind2 féle módon. Szimplán annyit jelent, hogy minden beszerzés után új átlagárat kell kiszámolni, és azzal számolni a készletcsökkenést, amíg nem keletkezik egy újabb beszerzés, mert akkor megint új átlagár.


A táblázatban ott vannak még az árak is/kg-ban, ami megint könnyítés.


a C kérdésre meg úgy válaszolsz, hogy az A és B-t összehasonítod, szóval csinálsz egy zárást is, hogy mennyi van még a raktáron értékben, és mennyi volt a költséged(adózás szempontjából melyik mikor éri meg).


Ennyire egyszerű, nem kell rajta napokat gondolkozni.

2017. máj. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem nehéz a FIFO módszer egyáltalán, ha megérted. Nekem sem ment, de sikerült megértenem egy internetes blognak köszönhetően. Ide most leírni a kérdésedre a választ nagyon hosszú és bonyolult és egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy megértetned.


Azonban belinkelek neked pár hasznos oldalt a FIFO módszerről és az átlagáról. Én nem mellesleg, ennek a blognak köszönhetem azt, hogy értem a számvitelt.


A linkek a következők:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A linkek néhol azonos megnevezése és dátuma, kérlek ne tévesszen meg minden egyes link alatt más-más gyakorlófeladat található.


Remélem tudtam segíteni!

2017. máj. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat kitudnátok kérlek számolni hogy mennyi jött ki hogy lássam,
2017. máj. 25. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!