Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Haynd élete, munkássága 4-5...

Zdroba Dani kérdése:

Haynd élete, munkássága 4-5 mondatban?

Figyelt kérdés

2017. máj. 27. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Haydn
2017. máj. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Osztrák zeneszerző

(1732 - 1808)

2017. máj. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szimfóniákat írt

(pl. Üstdob szimfonia)

2017. máj. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:
100%

Hööö, izé, ki az a Haynd?


A mennyiben Franz Joseph Haydn-re gondolsz:


1. Osztrák zeneszerző, aki életé jelentős részében az Esterházy család házi-komponistája volt.

2.Több mint 100 szimfóniát 20 operát, és számtalan zenekari művet szerzett.

3.Az Ő nevéhez köthető a szonátaforma tökéletesítése, és a vonósnégyesek klasszikus formájának a kifejlesztése.

4.Kortársa és tisztelője volt Mozartnak.

5.Rövid ideig a fiatal Beethoven is tanítványa volt.


Ennyi fért 5 mondatba.

Remélem segítettem. ;)

2017. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nagyobb zeneszerzőnek tartom, mint mondjuk Mozartot. Mert sokkal nehezebb úgy komponálni, hogy megadják neked, hogy van egy fél éve hegedülni tanulni herceggyerek, meg egy botfülű, aki csak a fémháromszöget tudja megszólaltani, meg van huszonvalahány fizetett zenész, és tessék írjál rá valamit.

És szeretem a játékosságát is, közelebb áll hozzánk, szerintem.


Mellesleg több Beethoven műben hallani viszont a dallamait. Lehet, hogy véletlen, de akkor is.

2017. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!