Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki nem tud segíteni a...

Valaki nem tud segíteni a válaszokban? Nagyon fontos

Figyelt kérdés

,Melyik ország?

Hadi üzenet nélkül támadja meg a Szovjetúniót:

Itt van Auschwitz:

Itt szövetségi titkár Raul és Walemberg:



,Húzd alá és javítsd ki az állításokat!!

1941 június 27-én Magyarország hadat üzen a Szovjetúniónak.

A második bécsi döntésel hazánk visszakap Kárpátaljából 43000km^2-t

1942 tavaszán 200ezer fős hadsereg indult a Volga partján.

1944 márc 19-én a Szovjetúnió megszállta hazánkat.

A Hintapolitika a német kapcsolat lazítás és a Szovjet kapcsolatok felvételét szorgalmazta.



2017. máj. 28. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Te most viccelsz? Legyél ár kicsit talpraesettebb, és ha az órai jegyzeteidből nem is tudod kikeresni, legalább másold már be a mondatokat egyesével gugliba...
2017. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
A történelemkönyvedben minden benne van, tanuld meg!
2017. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem vagyok valami jó töriből, de ezeket gondolom:


1) Melyik ország...


Hadi üzenet nélkül támadja meg a Szovjetúniót:

Harmadik Birodalom (Németország)


Itt van Auschwitz: Lengyelország déli része


Itt szövetségi titkár Raul és Walemberg: Szerintem Raoul Wallenberg-re gondolsz, aki követségi titkár volt. Magyarországon.


2) Húzd alá, javítsd ki!


Nem tudom, nekem az első stimmel (?)


A második bécsi döntésel hazánk visszakap Kárpátaljából 43 000 km^2-t --> Szerintem Észak-Erdélyből kap vissza.


1942 tavaszán 200 000 fős hadsereg indult a Volga partján --> A Don-folyóhoz vonultak ki


1944 márc 19-én a Szovjetúnió megszállta hazánkat --> A náci Németország szállta meg


Tulajdonképpen az utolsó is jól hangzik (?)


-----------------------------------------------


Igazából nem kellet volna megválaszolnom a kérdéseid, megjegyzem. Nem tudom, mi a ,,szabályzat'' a Gyakorikérdéseken, de általában az ilyen jellegű oldalakon elvárás, hogy először legalább valami minimális önálló munkát végezz. Például ,,Itt van Auschwitz'' --- ezt igazán beírhattad volna Google Maps-be és egyből tudnád.


Bár az is igaz, hogy szerintem ennek az oldalnak nem ez a filozófiája, ez inkább a magasabb szintű fórumokra jellemző.


Remélem valamit segítettem. De ne bízz bennem teljesen, igazából síkhülye vagyok törihez.

2017. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!