Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mely halmazokat szokás N, Z,...

Mely halmazokat szokás N, Z, Q illetve R betűvel jelölni? Milyen relációban vannak ezek a halmazok egymással?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy milyen halmazokat jelölnek a betűk, viszont a relációkat nem értem.

2017. máj. 29. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

N, Z, Q, R

Ilyen sorrendben nézve mindegyik részhalmaza a tőle jobbra lévőknek. Tehát "részhalmaza" relációban állnak.

2017. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2017. máj. 29. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:
2017. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dq ***** válasza:

Zseniális, ahogy egy Venn-diagrammot is képesek vagytok elbaszni :DD


Természetesen Q és Q* diszjunktak, Q nyilván nem illeszkedik Q*-ba. Viszont együtt lefedik R-et (definíció szerint), azaz nincs olyan R-beli elem, aki ne lenne sem Q-ban, sem Q*-ban.


Mint ahogyan ebben a zeneszámban is szerepel (a zeneszámok hol vannak az ábrádról?):


"Te Q*, én Q vagyok, együtt a valós számok,

Tört alak – nem tört alak,

Egészítsük hát ki egymást"


[link]


Vagy ugyanerről ír Platón a Lakomában:

"S ha most Héphaisztosz - amikor ők ölelkeznek -, kezében szerszámaival, hozzájuk lépne és megkérdezné: >>Lelkeim, mit szeretnétek egymástól, minek a megvalósulását?<< - és látván azok zavarát, tovább faggatóznék: >>Arra sóvárogtok-e, hogy eggyé forrjatok, és éjt-nap egy pillanatra se válhassatok el többé? Ha erre vágytok, én ugyan összeszerkesztelek benneteket kettőből eggyé, úgyhogy egyetlenként lesztek el, amíg éltek, egyetlen testben, és ha meghaltok, akkor is az Alvilágban nem két, hanem egy halottként tengődtök. Döntsétek el, vajon erre áhítoztok-e, és üdvözít-e ha elnyeritek<<"


(A Q* jelölést angolszász területen nem ismerik vagy használják. Talán itthon is átveszi az R\Q a helyét a tankönyvekben.)

2017. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!