ért valaki hozzá?

Figyelt kérdés

derékszögű háromszög befogóinak hossza 28cm és 45cm mekkora szakaszokra bontja az átfogóhoz tartozó magasság az átfogót?(legyszi levezetéssel holnap irjuk az evvegit es ezen mulik a 2es de semit nem ertek belole)


meg ezek lennenek ha valakinek megy


sin(3x)=1/2 cos(négyzet)x=3/4



kérlek sürgos lenne nagyon



2017. jún. 1. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! Ha csak ennyin múlik akkor régen rossz!
2017. jún. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Őőőő, csak számomra tűnik úgy, hogy itt valami nem stimmel? A két feladat annyira eltér, hogy kizártnak tartom hogy ezek egyszerre lennének tananyagok. (Első általános 6-7. osztály, második pedig 9. osztály körül tanulandó.)

Kérdező, meddig jutottál? Első feladathoz ha kapásból nem megy, akkor sokat segíthet egy rajz. A két új szakaszt lehet jelölni egy-egy ismeretlennel, majd az összes felírható egyenletet össze kell szedni, amikben ezek szerepelnek. Ez után meg csak le kell vezetni.

Olyan, hogy Arcsin vagy sin^-1 nem rémlik?

2017. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben előbb a nyevtanra gyúrnék rá. Na tehát, ha az már megy, akkor utána jöhet a matek. Amúgy meg, ha meg sem próbálod megtanulni az elméleti részt és a tételeket, akkor neked nem váló a matek. Hiába írom le a megoldást, ha te magad nem akarsz vele foglalkozni és nem nézel utána, akkor az egész nem ér semmit.
2017. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szögfüggvények 11.-es tananyag.
2017. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg főleg nem stimmel. (Jelenleg tényleg 11-es? Én még az alapjait 9. végén, a számításokat meg 10. elején tanultam.)
2017. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

10. Es vagyok mar rajottem a megoldasra

Elsonek eloszor pitagorasz tetel kell ugy meglesz az atfogo es onnan magassagtetel

A=(gyokalatt)p*c

2017. jún. 2. 06:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is 10.-es vagyok, csak spec. matekos osztályban és nálunk a 11.-es könyvben van.
2017. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor eleg gyengusz suli lehet...nekem a felveteli ponthatar 65pont volt es a feleves eredmenynek meg kelett haladnia a 3.5-t
2017. jún. 3. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!