Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha út-idő grafikont kell...

Ha út-idő grafikont kell készíteni (így áll a szövegben) akkor, melyik lesz a vízszintes (x) tengely?

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Amelyik neked szimpatikus!
2017. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, de az x tengelyre én az időt tudnám elképzelni.
2017. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
Szerintem is mindegy, de ha logikát akarsz keresni benne, akkor az "x" az "y" előtt van, és az "út" van előbb megnevezve, ezért lehetne az az "x".
2017. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A független változót szoktuk az 'X' tengelyen ábrázolni.

.

Ha azt akarod ábrázolni, hogy a megtett úthoz mennyi idő tartozik, akkor az 'út' az 'X' tengelyen,

ha az krül ábrázolásra, hogy az idő múlásával hogyan változik a megtett út, az 'idő' az 'X' tengelyen.

2017. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha út-idő,akkor a megtett utat ábrázolod az eltett idő függvényében, ezért az idő kerül az x-tengelyre
2017. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!