Két szám közül az egyik 25. Határozza meg a másik számot, ha, a, számtani közepük 30; b, mértani közepük 10?


2017. jún. 18. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a)

(25+x)/2=30

25+x=60

x=35


b)

sqrt(25*x)=10

25*x=100

x=4

2017. jún. 18. 11:00
 2/3 anonim ***** válasza:
35, 4
2017. jún. 18. 11:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm :)
2017. jún. 18. 11:16