Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy légy aki Melbörndől...

Van egy légy aki Melbörndől indul helyi idő szerint reggel 7 órakkór, repülési sebessége 310 km / óra, Mikór érkezik meg helyi idő szerint Londonba?

Figyelt kérdés
A légy közvetlenül repül Melbörnböl Londonba, tehát sehol nem száll le. Myennyi ideig repült a légy?

2017. júl. 11. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1) Úgy számolok, hogy

- az Ausztráliában, és nem az USA-beli Floridában levő Melbourne az indulási hely, és

- az Egyesült Királyságban levő London, és nem a kanadai Ontárióban levő London az érkezési hely.


2) Melbourne és London távolság, lég(y)vonalban kb. 16 922 km. (Azért körülbelül, mert mindkét település elég nagy kiterjedésű. Pontosan megadott helyek között pontosan meghatározható a távolság.)


3) 310 km/órás átlagsebesség esetén, 16 922 km megtételéhez

16922 km : 310 km/óra = 54 egész és 91/155 óra szükséges.

91/155 óra, az 35 perc 16,684 másodperc; 35 percnek veszem.

► A légy 54 óra és 35 perc időtartamig repült.


4) érkezéskor, az indulási helyen az idő 7 óra + 54 óra + 35 perc.

Ez azt jelenti, hogy (7+54=61), hogy melbourne-i helyi idő szerint az indulást követő második nap 13 óra 35 perckor érkezik meg.


5) Ma, Melbourne az UTC +10 időzónában van, London az UTC +1 időzónában.

Az eltérés 9 óra.

13 óra – 9 óra = 4 óra.

► A légy, londoni helyi idő szerint, 4 óra 35 perckor érkezik meg.

2017. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kellene hogy milyen pályát ír le és hogy milyen magasságban repül. Mivel ezt nem közli a feladat én több megoldást is adnék rá a biztonság kedvéért, fő eltér a repülési pálya: [link]

Innen lőttem a képeket (meg kellett adni a koordinátákat - hogy mekkora repülési magassággal számol, azt nem tudom, de biztos írja valahol): [link]

A képen a jobb oldali opció tűnik egyenesnek és ez által a rövidebb útvonalnak, de nem az. Kis kiegészítés, így szerintem érthetőbb: [link]


Ezzel a kettővel már szerintem lehet olyan választ adni, amire a feladat készítője gondolt.


Amit még bele kell venni, hogy London a GMT+0, Melbörn pedig a GMT+10 időzónában helyezkedik el. [link]

2017. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak légvonalban ( egyenesen ) 1000 méteres magasságon repül a légy.
2017. júl. 11. 18:33
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Milyenek az időjárási viszonyok? Mert ugye akárhogy nézzük egy kis szembe szél igen csak lelassítaná a legyet.
2017. júl. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!