Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Soha nem fogom megérteni a...

Soha nem fogom megérteni a kémiát?

Figyelt kérdés
Most megyek 9-be, és nagyon aggódok a kémia miatt, 7ben jó voltam, mert még egyedül is megértettem. A tanár rossz volt, semmit se magyarázott. De 8-ban teljesen elvesztem, úgy letteme4-es, hogy a képleteket bemagoltam, meg a definíciókat is. Szerintetek az jó otlet lenne, ha újravenném a 7-es tk-t és rendesen megtanulnám? Egyedül menni fog? Ja, és én orvos akarok lenni, szóval eléggè fontos lenne:)

2017. aug. 27. 00:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És amúgy nem vagyok rossz tanuló, 4,5-6-7 es átlagaim szoktak lenni
2017. aug. 27. 00:21
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Hűha! Akkor lesznek gondok. Nyilván van olyan része, amit magolni kell, de ha totál idegen tőled az egész, akkor nagyobb sikereket, mondjuk egy emelt érettségit nem fogsz elérni.
2017. aug. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem totál idegen az egész, mert az a %os része nagyon megy/ment, pedig nem szeretem a matekot. De ezért gondoltam, hogy még most nem késő elkezdeni, gyorstalpaóval:D
2017. aug. 27. 00:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehoogy is 😊 Figyelj én 10-ig nem értettem(annyira nem is próbálkoztam) a kémiát. Majd rájöttem,hogy kell tanulni és idén érettségizek belőle. Egyáltalán nem vagy elkésve és ha gondod akad nekem írhatsz nyugodtan. Ami fontos : A megértésre koncentrálj és ne a magolásra!

U.I.:Általánosban még nagyon alapszinten tanítják a kémiát,talán ez a gond.+ bizonyos részeihez a matekot és a fizikát is érteni kell.

2017. aug. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is írhatsz, kilencven százalék lett az emeltem, most megyek orvosira. :)


A kulcs szerintem az, hogy ne hidd el, hogy nem tudod megérteni. Én hetedik-nyolcadikban, de még kilencedikben sem voltam sehol kémiából, szóval ezekről nem tudok nyilatkozni, de az egész középsulis kémia nagyon egyszerű, ha az alap logikat megérted, már magabiztosan mozogsz a későbbiekben is. Igen, elsőre az elektrokémia vagy az elektronszerkezet pl ijesztő tud lenni, de ha mindent józanésszel végigveszel, tutira meg fogod tudni érteni. Ha nem, akkor tényleg írj nyugodtan. :D Általában minden pont ugyanolyan egyszerű, mint amilyennek tűnik, és csak hiszi az ember, hogy nem érti.

2017. aug. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne add fel, énis pontosan így voltam. Mert nekünk 8.-ba annyiból állt a tz, hogy írj le öt db képletet. Persze szín ötös is voltam kémiából...aztan bekerültem (egy nagyon erős) gimibe. Na mondanom se kell, teli voltam 1-essel. Ráadásul a tanár is kifogott magának, és ahol lehetett betett nekem, meg teli szórt egyesekkel. De mégis megcsináltam ráadásul 4-esre mind 2 évemet(9-10). Tanultam óráról órára, a fogalmakat nagyon bemagoltam, a tankönyvet probáltam teljes egészébe(ha még nem is értettem) de megtanulni. És sikerült. Az első félév volt nagyon nagyon húzós, aztan már jöttek a jobb jegyek. Szóval menni fog az. Gondolj arra, hogy csak 2évig kell tanulni, nem 4ig. Sok sikert :)
2017. aug. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a sok bíztató választ, akkor szerintem neki állok:D remélem tényleg találok benne logikát:)
2017. aug. 27. 09:48
 8/12 A kérdező kommentje:
És szerintetek úgy menni fog, ha a kémia tk-t alaposan átveszem? Ugye nincs tanár most.. és nem lesz így nehéz?
2017. aug. 27. 10:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Villányi kétszintű könyvét vedd majd meg. Emlékszem, nekünk anno mozaikos volt, és ott kicsit zanzább a szöveg, főleg általános kémiánál. Ha egyébként is emeltezni fogsz, amúgy is meg kell majd venned a Villányit, szóval én azt tudom ajánlani, és igen, abból egyedül is menni fog. :)
2017. aug. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha orvos szeretnél lenni, akkor kezd a legeslegelejéről akár korrepetáló tanárral. A lényeg az, hogy ténylegesen megértsed a kémiát, mert egy orvos bemagolt kémia tudással képtelen elvégezni a munkáját.


Orvosként szvsz MUSZÁJ, hogy érdekeljen a kémia.

2017. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!