Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Levezetnétek egy koordinátageo...

Levezetnétek egy koordinátageometriás feladat végét? Egyedül a végét nem értem.

Figyelt kérdés

Egy derékszögű háromszög átfogójának végpontja A(-2;2), a másik végpontja a B pont, anelynek ordinátája 4. Az egyik befogó egyenlete x+y=10. Számítsa ki az átfogóhoz tartozó magasság hosszát!


A magasság hosszával nincs probléma, azt ki tudom számolni, egyedül a C pont koordinátáit nem tudom.

Ennyi megvan:

B pont(6;4)

A és B felezőpontja a Thálesz-kör kpja: (2;3)

kör egyenlete: (x-2)^2+(y-3)^2=17

Hogy számolom ki a C csúcs koordinátáit, ha az a derékszögű csúcs? Légyszi segítsetek!



2017. aug. 28. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen a körön és az egyenesen van a harmadik pont, tehát a kör és az egyenes metszéspontja kell. Metszéspontot, többnyire, egyenletrendszerrel szoktunk számolni, szóval a kör és az egyenes egyenletét be kellene pakolni egy egyenletrendszerbe, és azt kellene megoldani. Annak x megoldása lesz a keresett pont első, y megoldása a második koordinátája.
2017. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1000 hála!!! :)
2017. aug. 28. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Látom, elkéstem:

[link]

2017. aug. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!