Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy csiga egyenesen előre...

Egy csiga egyenesen előre megy 6 percig. Útja mellett emberek állnak, mind pontosan 1 percig nézi folyamatosan, és minden pillanatban nézi (k). Mindenki azt mondja, hogy amíg ő nézte,1 métert csúszott. Min és max mennyit mehetett a csiga?

Figyelt kérdés

Nem jutok értelmes megoldásra ezzel a feladattal, sehogy se jön ki 6-tól különböző szám, pedig elvileg se a minimum, se a maximum nem annyi :/ Előre is köszönöm a válaszokat

K



2017. aug. 29. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyanús, hogy ezt a kérdést is te tetted fel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__8..

De ez alapján csiga/teknősbéka helyett bolhával/szöcskével/rendes békával kéne feltenni.

2017. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez most komoly feladat? Mert a kérdésben benne van a válasz.


Ha pontosan 1 percig nézték az emberek a csigát és pontosan 1 métert csúszott ez idő alatt "mindenkinél" és a csiga 6 percig ment előre egyenesen, akkor teljesen nyilvánvaló az eredmény, hogy 6 métert tett meg 6 perc alatt és ez egyben a minimum és a maximum is amit eredményül kaphatsz.

2017. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként ha az eredeti feladat az amit az előttem lévő linkelt, akkor ez nagyon bután van átfogalmazva, mert teljesen más az egész. Másrészt mit értünk az alatt, hogy "minden pillanatban nézik"? Számomra ez azt jelenti, hogy elmegy egy ember mellett ő 1 percig nézi, majd után rögtön elkezdi nézni egy másik ember további 1 percig és így tovább, tehát nincs szakadás a "nézések" között.
2017. aug. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, amazt nem én tettem föl, ezt mi így kaptuk meg. De valóban u.a., mint a másik...
2017. aug. 30. 08:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Fura, de ebben a konkrét feladatban a megoldás szerintem csak 6 lehet. Aki a 0%-ot kiosztotta nekem az elmagyarázhatná hogyan jön ki más, hátha tanulunk valamit belőle...
2017. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem én pontoztalak le, de ez a feladat egy régi KöMaL feladat volt, és nem emlékszem a megoldásra, de nem csak 6 méter lehet.

Valahogy el lehet rendezni (6-nál több) embert, hogy a csiga valamilyen nem egyenletes mozgással 6-nál többet is mehet.

Valamikor a 80-as években volt a KöMaL-ban, ha valaki rá tud keresni esetleg...

2017. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem, de mérget vennék rá, hogy az eredeti feladat nem így hangzott el. A fenti szövegből csak a legfontosabb dolog nem derül ki, hogy az emberek milyen módon nézték (egyszerre az összes? felváltva?), mit értünk az alatt hogy "folyamatosan" nézik (és a többes szám k-ja miért van zárójelezve egyébként? nem mindegy)? Ez így egy ködös megfogalmazás, amit mindenki úgy értelmez ahogy akar.


Ha úgy értelmezem, hogy az összes ember egyszerre nézte 1 percig és azt állítja mindenki, hogy 1 métert tett meg a csiga, akkor a minimum az 1 méter lehet. Az ki van kötve hogy egyenesen előre megy a csiga, tehát ilyen trükközések, hogy visszafordul, elkanyarodik, stb. az kiesik.


Ha felváltva nézték, akkor a maximum az 6 méter lehet, ugyanis minden lehetséges trükközést kizár a feladat, gondolom az eredetiben pont ez lett volna a lényeg.

2017. aug. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg ami eszembe jut még, hogy az emberek csoportokban állnak, ez esetben egy köztes érték jön 1 és 6 között.


Vagy negyedik lehetőség, hogy az adott ember nézőpontjából tűnik csak a csiga útja 1 méternek. Így lehet a maximum több is, mint 6 méter, de ez így már inkább kőkemény egyetemi fizika és vagy száz lehetséges felállást kéne megvizsgálni, hogy kiderüljön a maximum lehetséges út.

2017. aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!