Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika gyakorló és érettsé...

Matematika gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény 3.303/3935/a emelt szintű feladatához lenne kérdésem. Hol hibáztam?

Figyelt kérdés

A matematika gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény 303/3935/a feladatához lenne kérdésem.

Adott egy kör melynek középpontja (O). Adott egy külső pont(P) melyből érintőt kell húzni a körre. Ha felírjuk annak a körnek az egyenletét melynek a középpontja az OP szakasz felezőpontja(F) és a sugara az FP szakasz akkor egy olyan kört kapunk ami az adott kört az érintési pontokban metszi el. Igaz?

Na már most én eljutottam addig hogy így kiszámoltam ebben a megoldókulcsban kapott érintési pontokat ezzel a módszerrel( [link] de ha én az érintési pontokból és a P pontból felírom az érintők egyenletét más egyenes egyenletet kapok. Miért? Hol hibáztam? Megoldásom menete: [link]



2017. szept. 4. 16:03
 1/1 anonim válasza:

Az érintők egyenletei: x +- (3)^(1/2)y=10

Ezek egyike azonos a te egyenleteddel,

(3)^(1/2) (gyök 3) -mal bővítve...

2017. szept. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!