Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyesen oldottam meg ezt a...

Helyesen oldottam meg ezt a valószínűségszámítás feladatot?

Figyelt kérdés

2 testvér ugyanabba a 27 fős osztályba jár. Egy gyors sorakozónál mindenki találomra áll be.

- Mi a valószínűsége,hogy a két testvér egymás mellé kerül?

kedvező esetek: 27!-2

összes esetek száma : 27!

megoldás: kedvező/összes

- Mekkora az esélye annak,hogy pontosan 10-en állnak közöttük?

kedvező esetek száma : 10!*2*15!

összes esetek száma : 27!

megoldás : kedvező/összes


Gyakorlok, és jól jönne,ha valaki leellenőrizné,nagyon megköszönném :)

Ha esetleg nem jó, várom a helyes megoldást is,ha van rá lehetőség.

Köszönöm!


2017. szept. 9. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első esetben a kedvező esetek száma: 2 (amikor egymás mellett vannak -> kétféleképpen állhatnak egymás mellé).


A második esetben a kedvező: 100 (amikor pontosan 10-en vannak közöttük -> ez a 10 fő 10-féleképpen állhat egymás mellé).

2017. szept. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán értem ,amit írtál. Esetleg még valaki?
2017. szept. 14. 17:13
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha van 27 pozíció,akkor nem abból kell kiindulni,hogy 27! féle képpen állhatnak sorba ? Mármint ezekből a pozíciókból bármelyiket elfoglalhatják,nem?

és levonni 2-t,mert ha a szélén állnak,akkor nem egymás mellett.

2017. szept. 14. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van köztük egy ember akkor sem egymás mellett állnak. Szerintem az elsőre a jó megoldás a 26!2, mert ha egymás mellett állnak, lényegében veheted őket egy embernek, csak épp kétféleképp állhatnak egymás mellett.
2017. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!