(√7-√11)négyzet=
√50/2= (pontos érték)
√50•√2= (pontos érték)
√18-√162+√50+√288-√72+√450=
Aki segítene annak nagyon megköszönném!😘😊😊
2017. szept. 18. 17:19
1/3 A kérdező kommentje:
A negyediknél √288😊
2017. szept. 18. 17:20
2/3 anonim válasza:
az elsőben elvégzed a négyzetre emelést:7+11+2√11*√7=18+√77
a 2. és 3. nagyon egyszerű √50/2=√25=5, √50*√2=√100=10
a negyedikben pedig ki kell emelni a négyzetszámokat
√3*3*2-√9*9*2+√5*5*2+√12*12*2-√6*6*2+√15*15*2=3√2-9√2+5√2+12√2+15√2=26
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm💕💕💕💕
2017. szept. 18. 20:19