Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Percy Jackson és az olimposzia...

Percy Jackson és az olimposziak-A villámtolvaj könyv tartalma?

Figyelt kérdés
2017. szept. 19. 18:27
 1/4 anonim válasza:

(hol adják házi feladatnak a Percy Jackson könyveket? Megyek oda tanulni!!! :D)


Előre szólok, hogy megérné elolvasd. De végül is a te döntésed.


Szóval.. Percy Jackson(12) egy bentlakásos iskolába jár. Diszlexiás, különböző okok miatt rengeteg iskolából kirúgták már. A barátja, Grover is abba az iskolába jár és az egyik tanárát (mitológia tanár, talán) Mr. Brummernek hívják. Egyik alkalommal egy tanára szörnyé változik és megtámadja amit senki nem hisz el neki (vagy csak tetetik, hogy nem hiszik). Grover és Percy anyja elviszik Percyt a Félvér Táborba de útközben Hádész elrabolja Percy anyját, Percy pedig legyőzi a minotauruszt. A táborban kiderül, hogy Percy félisten és később az is, hogy Poszeidón fia, Grover szatír és Mr Brummer igazából Kheiron és kentaúr és megismerkedik Lukekal (Hermész fia) és Annabethszel (Athéné lánya). Elrabolták Zeusz villámát és Percyt vádolja vele akinek a téli napfordulóig vissza kell vinnie. (igazából nem ő lopta el) Küldetésre indul Annabethszel és Groverrel az Alvilágba, hogy visszaszerezzék a villámot (amiről úgy sejtik, hogy ott van) és Percy anyját. A küldetés előtt meghallgatja a jóslatot. Hosszú küzdelmek árán (pl legyőzték Medúzát) lejutnak az Alvilágba ahol találkoznak Hádésszal. Megtalálják a villámot egy pajzsba rejtve amit Percy ajándékba kapott. Három gyöngyük volt amivel ki lehetett jutni az Alvilágból ezért Percy anyja ottharadt de Hádész megesküdött, hogy elengedi, ha visszakapja a sisakját (azt hiszem így hívják) amit szintén elloptak. Percy megküzd Árésszal így visszaszerezve a sisakot Hádésznak és kiszabadítva az anyját. (az Árésszal való küzdelem során valami sötét erőt érez ami mint kiderült az ébredező Kronosz volt). Visszavitte Zeusznak a villámot az Olimposzra, ami az Empire State Building felett van és találkozott az apjával, Poszeidónnal. A táborba visszatérve kiderült, hogy a villámtolvaj Luke volt, aki az istenek ellen fordult.


Remélem érthető volt. Ha valamit elrontottam, elnézést, elég rég olvastam már. Épp ezért lehet, hogy nem a legösszeszedettebb, ennyire jutott eszembe. Azért remélem segítettem:)

2017. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Tökéletes a leírás. Csak egy kis dolog nem stimmel.De az is elenyésző.

A filmben volt a pajzsba rejtve a villám.

A könyvben a hátizsákban volt amit Árész(itt jönnek rá hogy Árész is áruló) adott nekik miután visszahozták neki a pajzsát.

2017. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én is megyek vissza az iskola padba ha irodalom órán ezt veszitek.

Pedig már 22 is elmúltam és mindig utáltam az irodalom órákat:)

2017. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2-es. Most, hogy mondod, tényleg :D köszönöm:) (1-es voltam)
2017. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!