Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Eltudnátok nekem magyarázni...

Eltudnátok nekem magyarázni az alábbi feladatok megoldásait? (KOMBINATORIKA)

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem, hogyan kéne megoldani, végső elkeseredésemben ide fordultam.


1.Hány különböző módon tudunk 4db. 1 eurós érmét szétosztani András, Béla és Csaba között úgy, hogy mindenki kapjon legalább egy érmét, ha feltesszük, hogy az érmék nem megkülönböztethetőek?


2.Egy név szerinti (azaz nem anonim) szavazás alkalmával 25 embert kérdeznek meg 2 különböző jelöltről. Mindenki választhat, hogy melyik jelöltet támogatja, illetve tartózkodhat a szavazástól. Hány különböző kimenetel lehetséges?


3. Egy képeslap tervezésekor felmerült az ötlet, hogy a nyomtatandó lapon 4 különböző kép szerepeljen a képeslap 4 egyenlő méretű negyedében elhelyezve. A képválasztási lehetőséget előzetesen sikerült 10 megfelelő minőségű és témájú képre leszűkíteni. Hány különböző képeslapot tervezhetünk?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 24. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Mindössze három, mert az érmék nem megkülönböztethetőek: 2 + 1 + 1. Ez háromféleképpen lehetséges.


2. Egy adott embernél ez a három válasz. (1.-t, 2.-at, Tart.) 25 embernél így 3*3...*3 = 3^25 kimenetel.


3. Ismétlés nélküli variáció (megint wiki...): 10*9*8*7 db képeslapot.

2017. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. szept. 24. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!