Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek halmazok segítség?...

Matek halmazok segítség? (több lent)

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni a következő házi feladatban:

Az osztály 25 tanulója közül, 15-en szemüveget, 5-en kontaktlencsét viselnek. 10-en nem szemüvegesek. Van e olyan tanuló aki hol kontaktlencsét, hol szemüveget visel?



2017. szept. 25. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

5 tanuló ilyen.

15+5+10=30


30-25=5

2017. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, eddig én is eljutottam. De akkor hogyan tovább?
2017. szept. 25. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs tovább. Van 5 olyan.
2017. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tovább akarod vinni, akkor rajzolj két egymást metsző halmazt, egyik legyen a szemüveges, másik a kontaktlencsés, a szemüvegesbe írj egy 10 est, a kontaktlencs3sbe egy 5 st, az egész köré rajzolj egy téglalapot, aminek legyen a neve pl szemüveg nélküli, oda pedig egy 10 est írj.


Azt lehet leolvasni a halmazokról, hogy aki kontaktlencsét hord , annak szemüvege is van, tehát nincs olyan akinek csak kontaktlencséje van ( 1-es voltam)

2017. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs nem a kontaktlencsésbe 5 őt, hanem a metszetbe írd az ötöt( előző voltam)
2017. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a zöld pacsi!
2017. szept. 26. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!