Ezt a házi feladatot kaptam matematikából de sajnos nem tudok vele mit kezdeni.
Egy háromszög két külső szögének összege 4π/3 radián. Mekkora a nem mellettük fekvő belső szög?
Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni.
2017. szept. 30. 10:01
1/2 anonim válasza:
4pi/3 radián = 240 fok
Külső szöget összege 360 fok.
360-240=120 - Ez a harmadik belső szög.
A belső és mellette elhelyezkedő külső szög összege 180 fok.
180-120=60. A harmadik (keresett szög) összege 60 fok. (π/3 rad)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,ment a zöld kéz! :)
2017. szept. 30. 10:16