Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Eredő ellenállás segítség?

Eredő ellenállás segítség?

Figyelt kérdés

Szóval azt nem értem, h miután megkaptuk az eredő ellenállást, h következtetjük vissza belőle a párhuzamosan kapcsolt ellenállásokat.


Legyen pl. egy áramkörben eg párhuzamosan kapcsolt 3 és 6 ohmos ellenállás, a generátor feszültsége 4 v, mennyi az egyes ellenállásokra jutó feszültség?


2017. okt. 3. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ohm úr törvényével...

"mennyi az egyes ellenállásokra jutó feszültség?"

Azt hiszem, még alap dolgokat kell tisztáznod magaddal, mert párhuzamosan kapcsolt ellenállásokon ugyanannyi a feszültség... így kezdik a párhuzamos ellenállások eredőjének kiszámítására jutó képletet levezetni...

2017. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor a megoldásnak 6-nak kellene lennie és elvileg 40...

2017. okt. 3. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Már bocs, dehogy kéne 6-nak lennie. Hol látsz te ott CSAK a 3 kilós ellenállással párhuzamos ellenállásokat?


De egyébként a 40 V nem jó, mert az előzőhöz fűzött megjegyzés helyénvaló, miszerint az eredő ellenállás 3,6 kilo.

2017. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


A feladat már változott, a 3,6 köszönöm kijött.

2017. okt. 3. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt én értem, hogy a feladat változott, tudok olvasni. :) Arra akartam lyukadni kifelé, hogy ha 1,6 kohm-on esik 6 V, akkor 2 kohmon nem fog 34 V esni. Mivel, ha az áram egyforma, a feszültség az ellenállással arányos.
2017. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam, jó a 40 volt. Hú, ezzel nagyon megszenvedtem, köszönöm neked még egyszer, sokat segítettél.
2017. okt. 3. 20:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad, volt, rossz a feladat. Vagy 40 v és 17,78 v, vagy 6 v és 13,5.
2017. okt. 3. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!