Fizika házi, gyorsulás sos!?!?

Egy személygépkocsi a sebességét 15 s alatt 5 m/s-ról 20 m/s-ra növeli. Mekkora a gyorsulása? Mekkora utat tesz meg a mozgás ezen időszakában? ? Sos még ma kéne

#fizika #házi? Sos gyorsulás
2017. okt. 9. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál? Mi a gond?
2017. okt. 9. 17:15
 2/4 anonim ***** válasza:

v1 = 20 m/s

v2 = 5 m/s

t = 15 s

------------

a = ?

s = ?

------------


a (gyorsulás) = (v1-v2)/t = (20-5)/15 = 1 (m/s^2)

s (megtett út) = v*t = (v1-v2)*t = 225 m

2017. okt. 9. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:

a megtett út:

s = v0*t + a * t^2 = 300 m

2017. okt. 9. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Probléma hogy gyorsulásról van szó tehát a t nincs adott időhöz köztve


s= v^2-v0^2/2a = 187.5m

2017. okt. 10. 07:53