Egy ládát két átellenes oldalán is próbálnak eltolni egyidőben. Az egyik oldalon 58 N erővel tolják balra, a másik oldalon 55 N erővel jobbra?

Egy ládát két átellenes oldalán is próbálnak eltolni egyidőben. Az egyik oldalon 58 N erővel tolják balra, a másik oldalon 55 N erővel jobbra. Mindkét erő vízszintes irányú, súrlódás a láda esetében nincs, a pozitív irányt jobbra mutatónak tekintjük. A láda gyorsulása a=-0,0958 m/s2. Mekkora a szánkó tömege kg-ban?
2017. okt. 12. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel nincs surlódás:

F = m * a

F az a két erő különbsége, és mivel a balra ható erő a nagyobb, ez -3 N (55 N - 58 N)


Egyenlet ártendezése után m = F/a=-3/-0,0958 = 31,32 kg

2017. okt. 12. 21:58
 2/2 anonim ***** válasza:

Az eredő 58-55 = 3N


F = m*a

m = 3N / 0,0958m/s^2 = 31,31kg

2017. okt. 12. 21:58