Hogy juthat ki a nyúl a kertből anélkül, hogy a farkasok elkapnák? Fizikás sebességes feladat kilencedik-tizedikes tananyag, válasz sürgősen kéne!

Figyelt kérdés

Van egy négyzet alakú kertünk. A kért négy sarkában van négy farkas, a kért közepében pedig egy nyúl. Hogy juthat ki a nyúl a kertből anélkül, hogy a farkasok elkapnák, ha a farkasok maximum sebessége a nyúl maximum sebességének 1,4-szerese?


Tehát: Vfarkas max.=Vnyúl max.*1,4


Ha lehet nagyon gyorsan kéne segítség..Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!



2017. okt. 15. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Tipp: szerintem csigavonalba, hogy mindig minimális legyen a távolság.
2017. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Illetve bocs: maximális legyen a távolság.
2017. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a 4 farkas választ egy-egy oldalt. És mindig arra a pontra állnak, ami a legközelebb van a nyúlhoz azon a falon (vetületi pont), akkor a nyúl nem fog kijutni.


Kéne valami információ, hogy fognak mozogni a farkasok.

2017. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Beugrik a földalatti vájatrendszerébe, és diverzáns juhász módjára elhagyja a kertet a föld alatt.
2017. okt. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)) sajnos nem tudok több infót adni a feladathoz, ebből kell jutni valamerre, én is ezért akadtam el..
2017. okt. 19. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!