Ha x és y nullától különböző valós számok, amelyekre x/3=4/y akkor xy/12=? (Tört

Egy kör kerülete 100πcm.Ennek a körnek a sugara hány cm?
2017. okt. 23. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

x=12/y -> 12=x*y


Kör kerülete pedig: 2*r*pí


Az a 100πcm-t elírtad, vagy 100*pí(cm)?

Mert, ha elírtad és csak K=100cm


Akkor 100/ (2*pí) = r


Ha nem, akkor r = 50...

2017. okt. 23. 16:32