Egy 12 m széles téglalap és az átlója 25,5 m . Mekkora a területe ?2017. okt. 23. 18:31
1/1 anonim válasza:
Pitagorasz tétel: a=12; c=25,5
12^2+b^2=25,5^2 ebből kiszámolod a b oldalt majd a T=a*b képlettel a területet.
Ha elakadtál szólj!