Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Algebrai kifejezés, hogyan...

Algebrai kifejezés, hogyan kell megoldani egyszerű számokkal?

Figyelt kérdés

Nem értem :( valaki elmagyarázná hogyan kell megoldani a feladatokat? Nem értem :( pl

Írjuk fel a termékek eredeti árát! 20 % os áremelés után az új ár c forint . (Mégegy) 40 % os árleszállítás után az új ár d forint.

Egyszerűen nem megy :/ létszives valaki segítsen elmagyarázással



2017. okt. 25. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:
48%

"Írjuk fel a termékek eredeti árát!"


> "20%-os áremelés után az új ár c forint."


A 20%-os áremelés azt jelenti, hogy az eredeti árat beszoroztad 1,20-al vagy másképpen mondva: Az eredeti árhoz (1 egész) hozzáadtad még annak a 20-ad részét (,20). Nem tudom így érthető-e ha így mondom, hogy miért 1,20-al kellett beszorozni vagy írjam fel másképpen is?


Na most a feladat arra kíváncsi, hogy mi volt az eredeti ár az emelés előtt. Ezt úgy kapod meg, hogy az elvégzett műveletet "visszavonod", amit annak az ellentétével tudsz megtenni.


Az ellentét műveletre mondok egy példát, hogy érthető legyen: Mondjuk van 2 alma egy kosárban. Te beteszel mellé még kettőt (tehát hozzáadsz 2-őt), lesz benne 4 alma. Milyen műveletet kell elvégezned, hogy a kosárban ismét 2 alma legyen csak? Logikusan, ki kell venned belőle 2-őt (azaz kivonsz belőle 2-őt), tehát pl. ebből látszik, hogy az összeadás ellentéte a kivonás.


Szóval, akkor mi a szorzás ellentéte? Az osztás. Tehát jelen esetben az a kifejezés, ami megadja az eredeti árat az így fog kinézni:


c/1,20

2017. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!