Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A sok házi feladatunkból...

A sok házi feladatunkból angolból ezt nem tudtam!?

Figyelt kérdés

We have spent the last one hundred years (e.g. destroying) our environment. In cities,

factories and cars pollute the air we (1) ___________ , and everything we touch is (2)

___________ and dirty. We (3) ___________ the countryside by throwing away our (4)

___________ there, and ruin areas of natural beauty by digging up (5) ___________ , such as

iron and gold, and (6) ___________ , such as coal and oil. While some people get rich, other

suffer from (7) ___________ , hunger and disease. We must (8) ___________ this situation

from getting worse. Finding a way to (9) ___________ our planet is an extremely (10)

___________ problem for all the (11) ___________ of the world.

Ezek a szavak vannak hozzá:

breathe breath destroying dusty fuels

inhabitants minerals poverty prevent

rescue rescue team rubbish salts

spoil urgent



Valaki!!!! nagyon fontos lenne!



2017. nov. 4. 21:53
 1/6 chtt ***** válasza:
100%

Bocs, de mit nem tudtál rajta? Kiszótáraztad? Lefordítottad?


A városokban a gyárak és az autók szennyezik a levegőt, amit (mi) ..., és minden, amit megérintünk ... és koszos.


Nyilván nem a 'sürgős" vagy a 'szegénység' szavakat fogod beírni. A sok házira meg egy egész heted volt. Mindennap egy-két óra a 24-ből...

A megoldásaidat szívesen átnézzük, ha kell javítjuk, szóval nosza, még itt ez a nap. Ha valamelyik szóval, kifejezéssel gyűlt meg a bajod, segítünk.

2017. nov. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves valaszolo! Lehet nem hangzik valosagosan, de minden nap (kiveve szombatin) meg volt az 1-2 ora tanulas. Volt kotelezo olvasmany kotelezo film, abbol kiseloadas, matek verseny es a szokasos hazik. Emellett angolbol egy 38 oldalas feladatsort kaptunk, na ezt az egyet azert irtam ki, mert meggyult vele a bajom. Leforditottam az egesz szoveget es a szavakat, de ossz-visz kettot sikerult beirni.
2017. nov. 5. 08:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt kérdezte Chtt, hogy melyik kettőt, hová.
2017. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" Emellett angolbol egy 38 oldalas feladatsort kaptunk, na ezt az egyet azert irtam ki, mert meggyult vele a bajom."


Ha a 38 oldalból mindössze ennyit hagytál ki, akkor nincs okod búslakodni, hiszen a 99%-át tudtad. Ezt az egyet pedig megkérdezheted a tanártól. A tanár pont azért van, ha nem boldogulsz egy feladattal, akkor elmagyarázza. Ettől még nem leszel rosszabb tanuló, mert ez 38 oldalnak az 1/3-a kábé, ami azt jelenti, hogy volt 114 ilyen feladat a 38 oldalon, és ebből egyet nem tudtál. Na, bumm!


A másik dolog pedig (amit egy tanár sem fog neked elmondani, de ősi bölcsesség): nem kell MINDENT megtanulni, amit meg akarnak veled tanítani!

2017. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Elirtam, a valodi helyzet ez: 38oldalas feladatsor: 3 feladatlap, tehat atszamitva kb 13 feladat/feladat sor. Ebbol az egyikbol ezt nem tudtam, a masikokbol pedig tobbet....
2017. nov. 5. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Ha érted a szöveget, akkor nem is kell feltétlenül az egészet lefordítani, csak egy-egy szót aminek nem tudod a jelentését.


A megoldáshoz van módszer is egyébként. Arról szól a feladat, hogy felismerd milyen típusú szó kell a kihagyott helyre.


Tehát pl.:


"In cities, factories and cars pollute the air we (1)______,"


Itt látod, hogy a kihagyott szó után van egy vessző, tehát biztosan nem kötőszó kell oda. A "the air we"-t hogyan tudnád befejezni? Ha érted a mondatot, akkor látod belőle, hogy valami olyan szó kellene a végére, ami a "mit?/mit csinálunk vele?" kérdésre válaszol.


"everything we touch is (2)______ and dirty"


Itt látod, hogy van a kihagyott szó után egy kötőszó, tehát kötőszó már biztosan nem kell oda. Látod, hogy a kihagyott szó után van egy "is". Ha ezek után sem világos még, hogy valamilyen melléknév fog kelleni oda, akkor felteszed a kérdést magadban: "milyen?". De igazából az "and dirty" is elég sokat segít, mert szinte biztos, hogy a "dirty"-vel azonos szófaj kell az "and" elé is.

2017. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!