Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológia - keringés. Valaki...

Biológia - keringés. Valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Kerestem a neten, de semmi számomra megfelelő választ nem találtam. Amúgy is hülye vagyok a bioszhoz. Szóval ha valaki tud segíteni, ezer hála és zöld kéz.

U.i.: NEM, NINCS BENNE A KÖNYVBEN


1. Ha valaki hosszabb időt tölt magashegységben (3000 m felett), akkor megnő a vérében a vörösvérsejtek száma. Miért?


2. Mi a magyarázata annak, hogy a férfiak vörösvértestszáma és azok hemoglobin tartalma is magasabb a nőkénél?


3. Miért okoz vérzékenységet a májsejtek működési zavara?


Köszi előre is



2017. nov. 6. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1) ez az adaptáció, 3000 m felett már kevesebb a levegőben az oxigén, ezért a szervezet a hypoxia elkerülése érdekében atommal termelni kezdi a vvt-t, hogy több oxigént tudjon megkötni és a szervekhez szállítani


2)hátő, erre nem tudom mi a válasz, talán a férfiak csontozata több és erőteljesebb, ugye a vvt a vörös csontvelőben termelődik


3) mert a máj állítja elő a véralvadási kaszkás fehérjéit

2017. nov. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

*kaszkád


az 1)hez még annyi, hogy ez a dopping egy formája, a sportolókat felvitték régen magashegységbe meghajtani verseny előtt, és így mikor lejöttek, jobban bírták a strapát

2017. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

második érdés

a férfiak izomzata erősebb, nagyobb az izomtömeg, amely mioglobint tartalmaz, ez tulajdonképpen hasonlít a hemoglobinhoz, csak egy egységnyi oxigént tud megkötni

2017. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :3
2017. nov. 8. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!