Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam a kemiaba. Tapasztal...

Elakadtam a kemiaba. Tapasztalati keplet megvan. Hány dm3 oxigenre van szukseg? Hogy szamolom ki? Levezetné valaki?

Figyelt kérdés

morfin 71,58 tömeg% szenet, 6,67 tömeg% hidrogént, 4,91 tömeg% nitrogént és 16,84 tömeg% oxigént tartalmaz.

Mi a morfin molekulaképlete, ha az megegyezik a tapasztalati képletével?

100,0 g morfint tökéletes elégetéséhez hány dm3 standardállapotú oxigénre van szükség (a vegyület nitrogéntartalma

nitrogénné alakul)?


2017. nov. 6. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Most segítene ám, ha ideírnád a morfin tapasztalati képletét, ha már megvan. Anélkül nehéz lesz. Mindenesetre valami ilyesmi:

1, reakcióegyenlet

Morfin+O2=CO2+H2O+N2

2, ezt rendezni kell

3, a 100 g morfin hány mol? (Tapasztalati képletből kijön)

4, ha az annyi, akkor az O2 mennyi (reakcióegyenlet alapján)

5, ha megvan, hogy az O2 hány mol, és tudjuk, hogy standard állapotú, tehát 24,5 dm3/mol, akkor már nyert ügyed van.

Ha megadod a morfin képletét, levezethetem rendesen.

2017. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
C17H19NO3 a keplete
2017. nov. 7. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!