Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan határozzuk meg egy...

Hogyan határozzuk meg egy térbeli háromszög kerületét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Térgeometria


(Számokat direkt nem írok, mert csak a megoldás módja érdekel.)

Van 3 adott pont: A(a1;a2;a3) B(b1;b2;b3) C(c1;c2;c3)


És a feladat azt kéri, hogy határozzam meg az ABC háromszög kerületét. Ezt hogyan kell?

A területét, és a szögeit tudom.


A megoldás megvan, ami elvileg x+(gyök:y)~=Kerület.

Engem már itt ez bezavar, mert azt hittem, hogy ki kell számolni az AB, BC, CA oldalakat és összeadni őket abszolút értékkel, de akkor más szám jön ki, mint amit a megoldásnak megkaptam.


A segítséget előre is köszönöm. :D



2017. nov. 7. 15:15
 1/2 A kérdező kommentje:

"A területét, és a szögeit tudom. "


Ezt arra értettem, hogy tudom, hogy hogyan kell a Területét és a szögeit meghatározni.

2017. nov. 7. 15:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, jól hitted; ki kell számolni a háromszög oldalait a távolságképlettel, majd az így kapott hosszokat össze kell adni.

Fogalmam sincs, hogy mi ez a képlet, mert hatalmas marhaságnak tűnik, például azért is, mert általában a képletek jelöléstől függetlenek, vagyis mindegy, hogy mit jelölök x-szel és mit y-nal, mindig ugyanazt az eredményt kell kapnom, és itt azért nem nehéz rájönni, hogy ha felcseréljük x és y értékeit, akkor nem minden esetben kapjuk ugyanazt a számot.

2017. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!