Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nyelvtan házinak ezt a szövege...

Nyelvtan házinak ezt a szöveget kaptuk hogy Írjuk ki belőle a nyelvtani hasonulásokat. Valaki eltudni nekem magyarázni? Állítólag 14 db van benne.

Figyelt kérdés

Semmelweis a bécsi kórbonctani klinika iskolában dolgozott a múlt század negyvenes éveinek végén és alkalma volt megállapítani, hogy melyek a gyermekágyi láz jellegzetes elváltozásai. Egy alkalommal egy kórboncnok barátja a szerencsétlenül járt a kezét megsértette boncolás közben és emiatt elpusztult, amikor Semmelweis Elolvasta az erről szóló bonctani jegyzőkönyvet arra a következtetésre jutott, hogy a gyermekágyi láz és barátja a szeptikus betegsége lényegében ugyanaz. Évekkel később így írt erről: egész lényemben megrendülve felhevült indulataim szokatlan intenzitásától töprengtem az eseten, midőn szellemem előtt hirtelen kibontakozott a gondolat és egyszerre világossá vált hogy a gyermekágyi láz anatómiája azonos produktumokból áll mint Kolletschka professzor betegsége, és pedig érgyulladásból gyennyvérűségből áttétekből stb. Így következtettem tovább Kolletschka tanár gennyvérűsége hullaméreg beoltásának következtében alakult ki , így a gyermekágyi láz is ugyanazon forrásból keletkezhetett Azt kellett tehát még eldöntenie honnan és miként került a hullaanyag A szülőnőkbe kell e hullaméreg átvivő forrása a tanulók és a gyógykezelő orvosok kezein volt fellelhető.


Tudom hogy van benne helyesírási hiba mert csak gyorsan begépeltem.



Tudnátok segíteni, hogy mi az a 14? És talán a fajtát is leírni? Pl. Zöngésség szerinti részleges hasonulás, Képzés helye szerinti részleges hasonulás, Összeolvadás, Rövidülés, Kiesés, Írásban jelölt teljes hasonulás, Írásban jelöletlen teljes hasonulás.



2017. nov. 13. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerencsétlen gyerekek komolyan... Erre aztán sok szüksége lesz az életben hogy nyelvtani hasonulás... Azt mondom tanítsák meg helyesen írni beszélni stb de ilyen sok sallang amit tanulni kell a semmiért... Azt persze hogy hogyan töltsön ki egy csekket vagy egy adóbevallást nem tanítják...
2017. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgyvan! Ez a magyar oktatás..
2017. nov. 13. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos azt sem tanítják, mit jelent az "eltudni" szó, vagy pl. az értő olvasás, vagy a központozás.

A "gyorsan gépeltem" nem mentség, mert akkor a válasz is olyan gyors lesz, hogy nem érted majd meg.

Amilyen az adjonisten...

Jelen esetben pedig létezik egy "Házi Feladat" kategória, és az oldal külön kéri, hogy keresd meg a megfelelő kategóriát, és oda írj.

2017. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Olyan kedves vagy! Csak tudod visszanéztem és nem hibáztam el semmit.


De köszönöm a semmit!

2017. nov. 14. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem hibáztam el semmit."

Ez az írásod is hibás.

Amúgy csak 5 hibád volt az előzőben, 3 mondatban. Nem rossz arány...

Az utolsó soraidban 8 hiba volt, bár igaz, hogy majdnem mind nagybetű.

2017. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!